Laser CO2 (25W) Ultrapulse
• Τα Laser CO2 αποτελούν τα πλέον παραδοσιακά Laser για δερματολογική χρήση. Αντικαθιστούν τις Διαθερμίες και χρησιμοποιούνται γενικότερα για καυτηριασμούς, εξαχνώσεις και τομές. Η τεχνολογία των CO2 έχει αναβαθμιστεί την τελευταία δεκαετία. • Το βασικότερο χαρακτηριστικό των σύγχρονων CO2 είναι η λειτουργία Ultrapulse. Συγκεκριμένα, με τη βοήθεια της συγκεκριμένης λειτουργίας, δίνεται η δυνατότητα στον ιατρό να κάνει όσο γίνεται πιο εκλεπτυσμένη την επεμβατική του δραστηριότητα. • Τα Ultrapulse CO2, επειδή λειτουργούν με πολύ μικρούς χρόνους (της τάξης των μsec), δεν επιτρέπουν να γίνει θερμική καταστροφή των ιστών – στόχων. Το γεγονός αυτό, έχει σαν αποτέλεσμα την ταχύτατη επούλωση των τραυμάτων, χωρίς παρενέργειες και σημάδια. Κυριότερες ενδείξεις των CO2 Lasers είναι:
• Ανάπλαση (Rejuvenation)
• Μυρμηγκιές
• Θηλώματα
• Κονδυλώματα
• Ξανθελάσματα
• Νευροϊνώματα
• Πυογόνα Κοκκιώματα
• Σπίλοι • Ογκίδια
• Μελαγχρώσεις
• Σμηγματορροϊκές υπερκερατώσεις